velké prosklené plochy RD

velké prosklené plochy RD

20.05.2021 | OKNA- užitečné informace k rekonstrukci či novostavbě

Zmínka bude o populárních velkých prosklených plochách rodinných domů. Katalogové prezentace a bezrámový moderní vzhled láká stavitele zakomponovat do staveb tyto prvky. Jsou vhodné zejména k výstupům na terasy. Pozor však na nadměrný přístup slunečních paprsků zejména na jižní straně je třeba je redukovat a plánovat již při projektování těchto velkých ploch doplňkové odclonění dopředu. Exteriérové stínění venkovní žaluzií či screenovu roletou je nejideálnějším řešením, 2x lepší než stínění vnitřní.

Výhody - trendový vzhled, elegantní, vzdušné, bezprostřední kontakt s okolím

Nevýhody - přehřívání interiéru, bezpodmínečná nutnost exteriérového stínění, náročnější umývání, bezprahovost náchylná na přenos nečistoty, časté ušpinění od domácího zvířete nebo od terasy při dešti, dořešení soukromí vůči sousedům

V závislosti na rozměru otvoru, dispozice a funkce je třeba pečlivě navrhnout dělení a způsob výstupu ven- možností jsou sestavy fixů a francouzských dveří, posuvné systémy s HS portály ty jsou finančně hodně náročné, vše dle vkusu a rozpočtu. Následně pak zvolit vhodnou pergolu či markýzu.

zpět